Ndryshimi mes inspektimeve të "Romani"

190 bytes removed ,  3 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
(Refuzoi 5 ndryshimet e fundit të tekstit (nga Alexeri dhe 217.21.151.23) dhe riktheu rishikimin 1583094 nga 77.29.173.32)
Etiketat: Redaktim nga celulari Redaktim në versionin web nga celulari
Qifsha ty qifsha ty bashk me depon e policis...un po pija kafe...pillropshat vrapojn me gjith ate shpejtsi kari npill kari npill...Ne qoftese doni te dini me teper per romanin ja ku e keni...romani eshte mami atij qe rrehullon ket qe kam bo un mo mca karin ti mu 91 94 na fal na fal na fal nemer tjezusut amen...shi ca buke buk e mir kemi dhe vaj vaj borshi nga familja haydini...gjaku jezuzit gjaku jezusit sa her ne ba bekoon...91 94 romani esht bibla me e mir ajo qe kam un te shpia 91 94 mo mca karin ti mu...romani e ka mar emrin nga roma dhe i kan shtu "in" mrapa qe gjasme mos te duket po ja kan fut kok 91 94...Faleminderit
* '''Romani m.''' (fr. roman nga lat. romanus-romak ; në fillim vepër letrare e shkruar në gjuhën romane=romake) let. vepër letrare e gjatë zakonisht në prozë, e cila pasqyron një rreth të gjerë ngjarjesh dhe karakteresh të njerëzve, duke spikatur një prej tyre.
* '''Romani m.''' (lat. romanus) - amilje e popujve, gjuhët e të cilëve rrjedhin nga latinishtja vulgare (popullore), si : gjuha italiane, frënge, spanjolle, portugeze, romune etj., përkatësisht popujt. italian, frëng, spanjoll, portugez, romun etj.
* '''Romane m.''' (lat. roman/us, - a, ~um) që i përket një populli a një gjuhe romane, popull roman, gjuhë romane.
* [[Roman Polanski]] - [[regjisor]] polak
 
Burim i të dhënave
* f.548 rreshti.24 majtas - "Fjalor i fjalëve te huaja".
 
{{kthjellim}}
 
[[Kategoria:Letërsi]]
5

edits