Ndryshimi mes inspektimeve të "Planeti xhuxh"

24 bytes removed ,  2 vjet më parë
Rregullova gabimet drejteshkrimore
Etiketat: Redaktim nga celulari Redaktim në versionin web nga celulari Emoji
(Rregullova gabimet drejteshkrimore)
Etiketat: Redaktim nga celulari Redaktim në versionin web nga celulari
'''Planetët xhuxhi''' janë [[Ceres|Cerusi]] dhe [[Plutoni (planet)|Plutoni]]. Cerusi nuk përmendet sepse është me i vogël se Plutoni ndërsa Plutoni gjithashtu edhe te shume i vogël dhe eshte fshire edhe ai nga lista e planetëve.👽
 
[[Kategoria:Planetë]]
Anonymous user