Dallime mes rishikimeve të "Toronto"

1 byte added ,  4 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
No edit summary
Etiketat: Redaktim nga celulari Redaktim në versionin web nga celulari
| gjatësia = -79.384020
}}
'''Toronto''' është qyteti më i madh i [[Kanadaja|Kanadasë]] dhe kryeqyteti i provincës [[Ontario]]. Ndodhet në buzë të liqenit të Ontarios. Toronto numëron 4.203.281 banorë. 49 % e njërzve në Toronto kanë lindur jashtë Kanadas. Në Toronto mundë të gjendet CN Tower, e cila kishte qënë kulla më a lartë në botë për më shumë se 30 vjet.
 
== Historia ==
Anonymous user