Ndryshimi mes inspektimeve të "Eqrem Kryeziu"

No change in size ,  2 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
 
<!--{{Leter mirnjohje|}} -->
{{Leter Tabela Fund}}
''' Eqrem Kryeziu ''' lindi më [[2615 shkurt]] të vitit [[1948]] në Pagarushë, në komunën e [[Komuna e Malishevës|Malishevës]], [[Kosovë]], është [[politikan]] dhe profesor i letërsisë shqipe, doktoroi në vitin 2007 në shkenca filologjike në [[Universiteti i Prishtinës|Universitetin e Prishtinës]].
 
Që nga themelimi i [[LDK]]-së në Kosovë dhe deri në kuvendin e tretë zgjedhor të degës ka qenë Kryetar i Degës së saj në Prizren. Pas zgjedhjeve të vitit [[1998]] është zgjedhur anëtar i kryesisë ndërsa pas atyre të vitit [[2006]] është zgjedhur nënkryetar i parë i LDK-së në Prishtinë. Përndryshe që nga viti [[1972]] Eqrem Kryeziu ishte i angazhuar në arsim.
Anonymous user