Ndryshimi mes inspektimeve të "Kimia organike"

ska përmbledhje të redaktimeve
v (U kthyen ndryshimet e 46.99.113.62 (diskutimet) në versionin e fundit nga Mr Robot.)
Fredrik Voler ne vitin 1828 është kimisti i pare qe formon komponimin e par organik . NH2 (CO-NH2)
Lidhja kimike është gjithmone lidhje polare.
tek klasifikimi i komponimeve kimiko organike kemi edhe izomerin qe ndahet ne 2 grupe: izomeria strukturore dhe hapsinore.Hidrokarburet e pangopura dhe ato te ngopura.Ne hidrokarburet e ngopura ndodhen
 
[[Kategoria:Kimi]]
 
Anonymous user