Ndryshimi mes inspektimeve të "Asklepiu"

17 bytes added ,  3 vjet më parë
+
(+)
{{joref}}
{{pp}}
{{Faqe e palidhur|data=shtator 2012}}
'''Asklepiu''' ({{lang-el|Ἀσκληπιός}}, {{lang-la|Aesculapius}}) - i biri i zotit [[Apoloni|Apolon]] dhe dashnores se tij Koronidës, mjeku i famshëm dhe zoti i mëvonshëm i mjekësisë.