Ndryshimi mes inspektimeve të "Europa (mitologji)"

+
(Kategoritë)
(+)
{{joref}}
{{pp}}
{{Faqe e palidhur|data=shtator 2012}}
'''Europa''' ({{lang-el|Εὐρώπη}}) - e bija e Agenorit, mbretit të Sidonit dhe bashkëshortes së tij Telefasës, dashnores së [[Zeusi]]t, zotit suprem.