Dallime mes rishikimeve të "Menelau"

17 bytes added ,  4 vjet më parë
+
No edit summary
(+)
 
{{joref}}
'''MENELAU (greq. Menelaos, lat. Menelaus) - i biri i Atreut, mbretit të Mikenës dhe bashkëshortes së tij Europës, mbret i Spartës.'''
{{pp}}
'''MENELAUMenelau''' (greq. Menelaos, lat. Menelaus) - i biri i Atreut, mbretit të Mikenës dhe bashkëshortes së tij Europës, mbret i Spartës.'''
[[Figura:Príamo y Héctor (Juan Adán, MRABASF E-212) 01.jpg|thumb|250px]]