Ndryshimi mes inspektimeve të "Ndok Gjeloshi"

v
ska përmbledhje të redaktimeve
v
v
| përshkrimi =
| datëlindja = [[15 Nëntor]], [[1893]]
| vendlindja = [[ShalaNënmavriq|ShalëNënmavriqit]], [[ShkodërPerandoria Osmane]].
| data e vdekjes = [[11 Prill]], [[1943]]
| vendvdekja = [[Tirana|Tiranë]], [[ShqipëriMbretëria Shqiptare (1939–43)]].
| kombësia = [[Shqiptarët|Shqiptar]]
| nënshtetësia =
| partia =
| statusi civil =
| bashkëshortja = Margarita (lindur ''Petroviq'')
}}
'''Ndok Gjeloshi''' (Mekshaj të [[Nënmavriq|Nënmavriqit]], [[15 Nëntor|15 nëntor]] [[1893]] - [[Tirana|Tiranë]], [[11 Prill|11 prill]] [[1943]]) ka qenë xhandar, ushtarak dhe veprimtar politik shqiptar.
263

edits