Dallime mes rishikimeve të "Përdoruesi diskutim:Udha"

ska përmbledhje të redaktimeve
(→‎Rustemi: seksion i ri)
No edit summary
 
Heq dore, ia le ndergjegjes tende ta peshosh se me çfare ta lidhesh kete "Në atë kohë Shqiperia po kalonte një kaos në arenën politike dhe ishte kjo periudhë në të cilën Avni Rustemi merr kontakte me patriotë të tjerë shqiptarë, të cilët ishin gjithashtu të shqetësuar për të ardhmen e Shqipërise. Ata vendosin të vrasin Esad Pashë Toptanin, i cili konsiderohej nga shqiptarët si tradhëtar i kombit për vrasjen e Hasan Riza Pashës, komandantit të Shkodrës, në Prill të vitit 1913, dhe më pas shkëputjen e Shkodrës nga Shqipëria dhe dhurimit të saj Malit të Zi." Nuk eshte krim te lexosh vete para se t'i thuash ndokujt tjeter qe ta beje --[[Përdoruesi:Fapaf|Fapaf]] ([[Përdoruesi diskutim:Fapaf|diskutimet]]) 3 mars 2018 22:23 (CET)
: Çeshtja eshte jo vetem per Rustemin dhe Aqifin, por per histori te shtetit shqiptar, institucioneve te tij, filologji shqiptare, huazime, barbarizma, etimologji, filozofi te se drejtes, filozofi te gjuhes, psikologji, metafizike, histori te njerezimit, histori te feve dhe kushedi se sa fusha te tjera te pahijshme ketu per t'u rreshtuar, sepse me gjase zotrote do t'i kujtoje keto radhe per ''demagogji'', nuk pretendoj te me jape mend nje gavrosh si ti. Kjo jo per t'u mburrur, por sepse eshte fakt. Nese ti do per t'u dukur duke zhbere, vetem meskinitetin tend tregon. Nese ke ndonje fushe te cilen pretendon se njeh, pa qene gavrosh, te inkurajoj t'i japesh vetes. --[[Përdoruesi:Fapaf|Fapaf]] ([[Përdoruesi diskutim:Fapaf|diskutimet]]) 4 mars 2018 01:09 (CET)
263

edits