Dallime mes rishikimeve të "Rexhep Shala"

10 bytes removed ,  3 vjet më parë
meqe eshte brenda vitit
v
(meqe eshte brenda vitit)
{{Kutia Politikan|Emri=Rexhep Shala|Figura=|Madhësia e Figurës=230px|Detyra=Ministër i Punëve të Brendshme|Fillimi i afatit=[[16 qershor]], [[1924]]|Mbarimi i afatit=[[23 dhjetor]], [[1924]]|Paraardhësi=[[Abdurrahman Dibra]]|Pasardhësi=[[Ahmet Zogu]]|Datëlindja=[[1882]]|Vendlindja=[[Prizreni]], [[Perandoria Osmane]]|Datëvdekja=[[1943]]|Vendvdekja=|Kombësia=Shqiptar|Profesioni=ushtarak, nëpunës|Partia=|Gruaja=|Fëmijë=|Feja=}}
 
'''Rexhep Shala''' ([[Prizreni|Prizren]], [[1882]] - [[1943]]) ka qenë ushtarak, nëpunës dhe ministër i Brendshëm i Shqipërisë gjatë periudhës [[16 qershor]], [[1924]] – [[23 dhjetor]], [[1924]].
137

edits