Dallime mes rishikimeve të "Dhimitër Anagnosti"

v
ska përmbledhje të redaktimeve
[Redaktim i kontrolluar][Redaktim i kontrolluar]
No edit summary
vNo edit summary
{{Kutia Politikan|Emri=Dhimitër Anagnosti|Figura=Dhimitër Anagnosti.jpg|Përshkrimi=|Madhësia e Figurës=|Detyra=[[Ministria e Kulturës e Shqipërisë|Ministër i Kulturës, Rinisë dhe Sporteve]]|Fillimi i afatit=13 prill, 1992|Mbarimi i afatit=3 dhjetor, 1994|Datëlindja=23 janar, 1936|Vendlindja=Vuno, [[Mbretëria Shqiptare 1928–1939]]|Datëvdekja=|Vendvdekja=|Kombësia=Shqiptar|Profesioni=regjizor, kineast|Partia=[[Partia Demokratike e Shqipërisë]]|Detyra2=|Detyra3=|Paraardhësi=[[Vath Koreshi]]|Pasardhësi=[[Teodor Laço]]|Paraardhësi2=|Pasardhësi2=|Paraardhësi3=|Pasardhësi3=|Fillimi i afatit2=|Mbarimi i afatit2=|Fillimi i afatit3=|Mbarimi i afatit3=}}'''Dhimitër Anagnosti''' ([[Vuno]], [[23 janar]] [[1936]]) është ish-politikan dhe një nga regjisorët shqiptarë më të rëndësishëm të shekullit XX.
[[Skeda:Dhimitër Anagnosti.jpg|parapamje|250px]]
'''Dhimitër Anagnosti''' ([[Vuno]], [[23 janar]] [[1936]]) është ish-politikan dhe një nga regjisorët shqiptarë më të rëndësishëm të shekullit XX.
 
== Biografia ==
* [[Njeriu kurrë nuk vdes]] (1961)
 
== Referenca ==
{{DEFAULTSORT:Anagnosti, Dhimitër}}
[[Kategoria:Biografi shqiptarësh]]
137

edits