Dallime mes rishikimeve të "Muzika"

1 byte removed ,  4 vjet më parë
v
U kthyen ndryshimet e 46.19.230.6 (diskutimet) në versionin e fundit nga 1l2l3k.
(Shiko edhe...)
v (U kthyen ndryshimet e 46.19.230.6 (diskutimet) në versionin e fundit nga 1l2l3k.)
Etiketa: Rollback
'''Muzika''' është [[arti]] i shprehjes së ndjenjave dhe mendimeve me anë të tingujve. Elementet kryesore të muzikës janë [[toni]] (ku përfshihen [[melodia]] dhe [[harmonia]]), [[ritmi]] (bashkë me konceptet e afërta që janë [[tempo]], [[metri]] dhe [[artikulimi]]), [[dinamika]], si dhe kualiteti zënor.
 
== Shiko edhe.... ==
* [[Zhanri#Muzikë|Lista e zhanreve muzikore]]
** [[Lista e nënzhanreve së muzikës rock]]