Ndryshimi mes inspektimeve të "19 Qershor"

346 bytes removed ,  2 vjet më parë
(përmirësime teknike, zëvendësova: Maj → maj, Qershor → qershor (2), Korrik → korrik, hoqa: <!--interwiki-->, <!-- kategorizim dhe ndëruiki--> duke përdorur AWB)
== Ngjarje ==
* [[1886]] - Me nismën e Shoqërisë së Stambollit u hap shkolla e parë shqipe në [[Kosova|Kosovë]].
* [[2008]] - [[Hashim Thaçi]], kryeministër i [[Republika e Kosovës|Republikës së Kosovës]], në cilësinë e kryeministrit për herë të parë viziton [[Republika e Shqipërisë|Republikën e ShqipërisëShqipër]].
 
== Lindje ==
* [[1623]] - [[Blaise Pascal]], matematikan dhe fizikant francez.
* [[1933]] - [[Otto Barić]], trainer futbolli kroat.
* [[1941]] - [[Václav Klaus]], politikan çek dhe president i [[Republika Çeke|Republikës Çeke]].
* [[1947]] - [[Salman Ruzhdi]], shkrimtar indian.
* [[1978]] - [[Dirk Nowitzki]], basketbollist gjerman.
 
== Vdekje ==
Anonymous user