Dallime mes rishikimeve të "Lazër Mjeda"

15 bytes added ,  4 vjet më parë
v
ska përmbledhje të redaktimeve
[redaktim i pashqyrtuar][Redaktim i kontrolluar]
(++)
vNo edit summary
[[Skeda:1219761093 imzot lazer mjeda.jpg|thumb|Lazër Mjeda]]
'''Lazër Mjeda''' ose ''Mjedja'' ([[Mjeda|Mjedë]], [[6 Mars|6 mars]] [[1869]]<ref>{{Cite book|title=''Grupi "Ora e Maleve" dhe publicistika e tij''|last=Çefa|first=Kolec|publisher=Enti botues "Gjergj Fishta"|year=2013|isbn=978-9928-161-21-5|location=Tiranë|pages=174-179}}</ref> - [[Shkodra|Shkodër]], [[8 Korrik|8 korrik]] [[1935]]) ka qenë klerik katolik, themelues i shoqërisë kulturore "Agimi" dhe mbrojtës i çështjes kombëtare.
 
== Biografia ==
369

edits