Dallime mes rishikimeve të "Lista e të dënuarve të gjyqit special 1945"

v
ska përmbledhje të redaktimeve
vNo edit summary
vNo edit summary
| [[Sokrat Dodbiba]]|| Nga Elbasani. Nip i Lef Nosit. Minister i Financave ne 1943. Studime ne Austri per Ekonomi.
|-
| [[Sylejman Vuçitërna|Sulejman Vuçiterni]]|| Nga Kosova. Ushtarak Studime te larta ne Torino dhe Viene. Komandant i çetës së Komitëve në Lëvizjen e fuqishme të Vërbofcit për çlirimin dhe bashkimin kombëtar të Kosovës në vitin 1920, nënshkruan peticionin për rishikimin e kufijve të Shqipërisë së bashku me kolosët dhe krerët e Komitës shqiptare Bajram Curri, Hasan Prishtina.
|-
| [[Tahsim Bishqemi]]|| Nga Elbasani. Anëtar i shoqërisë patriotike studentore "Drita dhe Dituria".
369

edits