Dallime mes rishikimeve të "Komedia Hyjnore"

ska përmbledhje të redaktimeve
Etiketat: Redaktim nga celulari Redaktim në versionin web nga celulari
Etiketat: Redaktim nga celulari Redaktim në versionin web nga celulari
=== Rrafshet kuptimore ===
[[Skeda:Dante in Florence, Italy..jpg|thumb|200px|Shtatore e Dantes, Firence]]
Komedia mund të lexohet në rrafshe të ndryshme kuptimore. Dante vetë thotë se vepra e tij ka më shumë se një j
 
== Përkthime të Komedisë në shqip dhe në të folmet e familjes së saj ==
Anonymous user