Ndryshimi mes inspektimeve të "Rrethi i Lushnjes"

55 bytes removed ,  2 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
v (1l2l3k zhvendosi faqen Rrethi i Lushnjës tek Rrethi i Lushnjes)
 
{{coord|40.56|N|19.37|E|source:wikidata|display=title}}
{{Korniza|Lushnjë District.svg|250px|right|Rrethi i Lushnjës}}
'''Rrethi i Lushnjës''' është njëri nga [[Rrethet e Shqipërisë|36 rrethet]] e [[Shqipëria|Shqipërisë]]. Rrethi bën pjesë në [[Qarku i Fierit|Qarkun të Fierit]]. Rrethi i Lushnjës ka 143,000 banorë (sipas [[2004]]), një sipërfaqe prej 712 km² dhe kryeqendër [[Lushnje]]n.