Ndryshimi mes inspektimeve të "Jonila Godole"

16 bytes added ,  3 vjet më parë
v
→‎Aktiviteti letrar dhe artistik: Completion of Godole's tenure as board member.
v (→‎Aktiviteti letrar dhe artistik: Completion of Godole's tenure as board member.)
Prej vitit 2013, Jonila Godole është drejtore e Festivalit Ndërkombëtar të Letërsisë<ref>[http://www.literaturefest.com/] Festivali Ndërkombëtar i Letërsisë, TILF</ref> (TILF), që zhvillohet në Tiranë çdo dy vjet me shkrimtarë vendas dhe të huaj, me mbështetjen e Fondacionit Gjerman Allianzkulturstiftung dhe të Ministrisë së Kulturës. Pjesë e këtij projekti letrar është edhe aktiviteti i përvitshëm ndërgjegjësues ''#TiranaLexon''.
 
Për kontributet e sajmësipërme letrare dhe artistike, Jonila Godole ështëu emërua anëtare e bordit të Teatrit Kombëtar prej vititvitet 20142014‒2018.
 
==Debati LGBTI==
40

edits