Ndryshimi mes inspektimeve të "Jonila Godole"

644 bytes removed ,  3 vjet më parë
→‎Debati LGBTI: This section falsely attempts to paint Godole as a homophobe and deflects the attention from her main argument for greater transparency on the issue.
v (→‎Aktiviteti letrar dhe artistik: Completion of Godole's tenure as board member.)
(→‎Debati LGBTI: This section falsely attempts to paint Godole as a homophobe and deflects the attention from her main argument for greater transparency on the issue.)
 
Për kontributet e mësipërme letrare dhe artistike, Jonila Godole u emërua anëtare e bordit të Teatrit Kombëtar në vitet 2014‒2018.
 
==Debati LGBTI==
 
Pedagogia Godole është përfshirë në debatin televiziv në emisionin "Tonight Ilva Tare" në lidhje me aktivitetet e zhvilluara nga aktivistja [[Xheni Karaj]] për komunitetin LGBTI, homofobinë dhe luftimin e bullizmit në disa gjimnaze. Gjuha e përdorur nga pedagogia ka qenë politikisht jo-korrekte gjatë replikimit me aktivisten lezbike Karaj, duke e cilësuar heteronormativitetin si orientimin normal dhe duke përdorur retorikën se vlerat tradicionale janë të rëndësishme për një vend si Shqipëria. <ref>http://www.oranews.tv/article/godole-drejtoret-thane-se-po-behet-reklame-ne-shkolla-nga-lgbt</ref>
 
==Publikime brenda dhe jashtë vendit në 5 vitet e fundit==
40

edits