Dallime mes rishikimeve të "Çekosllovakia"

14 bytes removed ,  4 vjet më parë
Refuzoi ndryshimin e fundit të tekstit (nga 79.106.35.108) dhe riktheu rishikimin 1697847 nga 93.185.55.100
No edit summary
(Refuzoi ndryshimin e fundit të tekstit (nga 79.106.35.108) dhe riktheu rishikimin 1697847 nga 93.185.55.100)
[[Skeda:Czechoslovakia01.png|thumb|250px|1918-1938]]repubublika ceke
[[Skeda:Druh%C3%A1_%C4%8Ceskoslovensk%C3%A1_republika_1938.png|thumb|250px|81938-1939]]
 
[[Skeda:Druh%C3%A1_%C4%8Ceskoslovensk%C3%A1_republika_1938.png|thumb|250px|8-1939]]
[[Skeda:Czechoslovakia.png|thumb|250px|1945-1992]]
'''Çekosllovakia''' (''Československo'') ose '''Çeko-Sllovakia''' (''Česko-Slovensko'') është emri i ish konfederatës mes [[Republika Çeke|Republikës Çeke]] dhe [[Sllovakia|Sllovakisë]]. Shpërbërja e konfederatës u bë në mënyrë paqësore më [[1993]].