Dallime mes rishikimeve të "Daniel Day-Lewis"

297 bytes removed ,  3 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
(→‎Jeta dhe karriera: përmirësime teknike, zëvendësova: Maj → maj duke përdorur AWB)
<sub>'''''2.'''''</sub> selektiv (ang. selective - përzgjedhës, përzgjedhje) - aktor selektiv ka kuptimin: aktor që shtirë përzgjidhet nga regjisorët a filmprodhuesit pasi që ky aktor s'pranon çfarëdo roli;
 
<sub>'''''3.'''''</sub> Jill Balcon - lexo Xhill Bellkon: nëna e Dej Lluist, aktore;
<sub>shqiptimi i filmave</sub> ''My left foot'' - maj lleft fuut (Këmba ime e majtë); ''There will be blood'' - Dher uill bi bllod (Do të ketë gjak); ''Sunday bloody sunday'' - Sundej bllodi sundej (''E diel, e përgjakshme e diel'' ka kuptimin: E diel ah e diel);
 
[[Kategoria:Aktorë anglezë]]
Anonymous user