Dallime mes rishikimeve të "Apasionata"

4 bytes added ,  4 vjet më parë
v
ska përmbledhje të redaktimeve
v (Rregullime Markup-i duke përdorur AWB)
vNo edit summary
<!-- ... këtu përfundon tabela ... -->
 
'''Apasionata''' është film artistik i metrazhit të gjatë i prodhuar nga [[Kinostudio]]ja [[Albfilm|Shqipëria e Re]] në vitin [[1983]]. Regjinë e kanë bërë [[Kristaq Mitro]] në bashkëpunim me [[Ibrahim Muçaj]] ,Skenari: P. Dado, N. Tafa, Producent: Shqipëria e re , Muzika: [[Gjon Simoni]].
Në rolet kryesore paraqiten: [[Kastriot Çaushi]], [[Matilda Makoçi]], [[Agim Qirjaqi]], [[Kadri Roshi]] [[Margarita Xhepa]] dhe [[Spiro Duni]]. Filmi për herë të parë është shfaqur në vitin [[1983]].