Dallime mes rishikimeve të "Preng Doçi"

42 bytes added ,  4 vjet më parë
v
ska përmbledhje të redaktimeve
(U kthye versioni 1859724 i bërë nga 1l2l3k (diskutimet) i bera heqjen masive duke marre per te mireqene arsyetimin e kujtdo qe e kishte pa artikullin se 1. artikulli ishte i perpiluar ne menyre joenciklopedike dhe 2. referencimi ishte ndo i keqvendosur, ndo i papershtatshem. Keshtu qe iu ktheva en.wiki-t per te marre permbajtjen dhe trajten e atjeshme, plus shtova artikullin e Nikajt me cite web)
Etiketa: Undo
vNo edit summary
{{Leter Tabela Fund}}
 
[[Abati|Abat]] '''Preng''' ose '''Prenk''' '''Doçi''' ([[1846]] - [[1917]]) i njohur ka qenë prelat, figurë kulturore e politike me ndikim dhe poet shqiptar. Qe themeluesi dhe kontributori më i madh i Shoqërisë "Bashkimi".
 
== Biografia ==
[[Kategoria:Klerikë shqiptarë]]
[[Kategoria:Shkrimtarë shqiptarë]]
[[Kategoria:Njerëz nga Lezha]]
463

edits