Dallime mes rishikimeve të "Richard Nixon"

1 byte added ,  3 vjet më parë
v (Ndreqje drejtshkrimi)
Etiketat: Redaktim nga celulari Redaktim në versionin web nga celulari
'''Nixon''' është i vetmi Kryetar i ShBA-ve që ka dhënë dorëheqje gjatë mandatit presidencial pa e përfunduar mandatin e dytë, për shkak të përzierjes së tij në një skandal korrupsioni të njohur si [[Skandali i Watergatit|Skandalit të Uotergejtit]].
==Jeta dhe Rinia==
 
==Edukimi dhe vitet universitare==
==Pjesëmarrja në Politikë==