Ndryshimi mes inspektimeve të "20 Prill"

95 bytes added ,  2 vjet më parë
(Refuzoi 6 ndryshimet e fundit të tekstit dhe riktheu rishikimin 1529569 nga Planeti)
Etiketat: Redaktim nga celulari Redaktim në versionin web nga celulari
* [[1936]] — Trupat [[Italia|Italiane]] okupojnë [[Etiopia|Etipoopinë]] .
* [[1972]] - Apolo 16 zbriti në [[Hëna|Hënë]].
*[[1999]] [[Littleton]] - Eric Harris dhe Dylan Klebold i vras 15 vet ne columbine high school
 
* [[2009]] - [[Arabia Saudite]] njeh pavarësinë e Kosovës