Dallime mes rishikimeve të "Lëvizja ndërkombëtare e Kryqit të Kuq dhe Gjysmëhënës së Kuqe"

ska përmbledhje të redaktimeve
[Redaktim i kontrolluar][Redaktim i kontrolluar]
(Faqe e re: '''Lëvizja ndërkombëtare e Kryqit të Kuq dhe Gjysmëhënës së Kuqe''' është një lëvizje humanitare ndërkombëtare me rreth 97 milionë vullnetarë, anëtarë dhe stafi në m...)
 
No edit summary
{{joref}}
 
{{Pp}}
 
'''Lëvizja ndërkombëtare e Kryqit të Kuq dhe Gjysmëhënës së Kuqe''' është një lëvizje humanitare ndërkombëtare me rreth 97 milionë vullnetarë, anëtarë dhe stafi në mbarë botën e cila u themelua për të mbrojtur jetën dhe shëndetin e njeriut, për të siguruar respekt për të gjithë qeniet njerëzore dhe për të parandaluar dhe lehtësuar vuajtjet e njerëzve.