Ndryshimi mes inspektimeve të "Misto Treska"

806 bytes added ,  2 vjet më parë
Nuk ashte e para here
(U kthye versioni 1862592 i bërë nga 195.201.20.76 (diskutimet) pis i paburre i flliqun)
Etiketat: Zëvendësuar Undo blanking
(Nuk ashte e para here)
ju qifsha robt krejt enverristat e mutit kriminelat me marrinat tuja
 
''Nuk ashte hera e pare qe niperit e komunistave (n'mos kriminela, por se paku pergjegjes t'perhapjes se kesaj ideologjie te semure) apo te ndoj poeti minor futen me personalizue artikujt biografike, ku thuren lavde dhe derdhen epitetet lum. Por per ke ka mbetë i kenduer ne wiki, nuk ban fajde Treska per kulturen frenge se mjafton Kokona si autoritet. Treska tekembramja ashte nje perkthys medioker, qe perkthimi i ka mbetë si deshire borgjeze-wannabe kundrejt mjerimit ne te cilin e pati zhytë ideologjia per t'cilen luftoi popullin qe gjoja perfaqesoi''. Tekembramja detyra e kritikut ashte me thanë t'vertetat historike, mos me leju marrinat e komunistave qe kujtojne se e kane wikin me tapi dhe duan me diktu opinionin. Ka ik koha e tyne, do vijoj te shkruej qindra biografi siç lips e verteta