Ndryshimi mes inspektimeve të "Berati"

3 bytes removed ,  2 vjet më parë
v
U kthyen ndryshimet e 79.106.209.44 (diskutimet) në versionin e fundit nga Neci1234.
Etiketat: Redaktim nga celulari Redaktim në versionin web nga celulari
v (U kthyen ndryshimet e 79.106.209.44 (diskutimet) në versionin e fundit nga Neci1234.)
Etiketa: Rollback
| gjatësi = 19.9522222
| SIPERFAQJA =
| POPULLSIA = 10069,000
| POPULLSIA_DENDESIA =
| SHTETI = [[Shqipëria]]
| RRETHI = [[Rrethi i Beratit]]
| KODI_POSTAR = 5001-5006
| PREFIKSI = 40032
| FAQJA_ZYRTARE = [http://www.bashkia-berat.net/ Bashkia e Beratit]
| KRYETARI = Petrit Sinaj([[LSI]])
| PORTAL = PO
}}
'''Berati''' është qytet me rreth 10065.000 banorë dhe njëra nga dy bashkitë e [[Rrethi i Beratit|Rrethit të Beratit]] që bën pjesë në [[Qarku i Beratit|Qarkun e Beratit]]. Trojet e Beratit, sipas arkeologëve kanë qenë të banuara nga njerëz të civilizuar që nga shekulli VII para erës sonë.
 
== Gjeografia ==