Dallime mes rishikimeve të "Mësonjëtorja e Korçës"

→‎Mësonjëtorja e Korçës në art: njërin ndër filmat më të bukur ... nuk është pikëpamje neutrale.
(→‎Mësonjëtorja e Korçës në art: njërin ndër filmat më të bukur ... nuk është pikëpamje neutrale.)
 
== Mësonjëtorja e Korçës në art ==
Në vitin 1979 [[Kinostudio Shqipëria e Re]] ka realizuar njërinedhe ndër filmat më të bukur të sajfilmin me titull [[Mësonjëtorja]]. Ky film është mishërim i personazheve të shquara të arsimit shqiptar, [[Sevasti Qiriazi|Sevasti]] dhe [[Parashqevi Qiriazi]] si dhe të vëllait të tyre [[Gjerasim Qiriazi]].
 
== Shih edhe ==
Anonymous user