Dallime mes rishikimeve të "Punëtoria"

4 bytes removed ,  3 vjet më parë
v
ska përmbledhje të redaktimeve
v
v
[[Skeda:EWM_shop_2007.jpg|djathtas|parapamje|250x250px|Një muze punëtorie me mjete dhe vegla pune.]]
[[Skeda:Railway_workshop_museum_exhibition_in_Ljubljana,_Slovenia.jpg|parapamje|250x250px|Një punëtori hekurudhore.]]
Duke filluar me [[Revolucioni industrial|Revolucionin Industrial]], një '''punëtoripunëtoria''' mund të ishte një [[Dhoma|dhomë]], disa dhoma ose një objekt i cili ofronte [[Mjeti|mjete]] ose [[Makina|makinerinë]] e nevojshme për prodhimin ose riparimin e mallrave të [[Prodhimi|prodhuara]]. Punëtoritë ishin vendet e vetme të prodhimit deri në fillimin e industrializimit dhe zhvillimit të fabrikave të mëdha.
 
== Lidhje të jashtme ==