Dallime mes rishikimeve të "UEFA"

22 bytes added ,  4 vjet më parë
Nothing
(Nothing)
Etiketat: Redaktim nga celulari Redaktim në versionin web nga celulari
[[Skeda:UEFA member associations map.svg|thumb|300px|[[Fédération Internationale de Football Association|FIFA]]: [[Konfederata e Futbollit Azisë|AFC]], [[Konfederata e Futbollit Afrikës|CAF]] , [[Confederación Sudamericana de Fútbol|CONMEBOL]], [[CONCACAF]], [[Konfederata e Futbollit Oqeanisë|OFC]], '''UEFA''']]
 
'''UEFA''' është [[shkurtesa]] e '''Union of European Football Associations''' dhe e shoqatës [[Futbolli|Futbolle]] [[Evropa|Evropiane]].kjo u krijua nga swamy
 
== Shih edhe ==