Dallime mes rishikimeve të "Wikipedia shqip"

8 bytes removed ,  3 vjet më parë
Titullin dhe fotot
(U kthye versioni 1863084 i bërë nga 79.106.209.254 (diskutimet))
Etiketa: Undo
(Titullin dhe fotot)
Etiketat: Përpunim pamor Redaktim nga celulari Redaktim në versionin web nga celulari
'''Wikipedia Shqip''' është varianti [[shqip]] i [[Wikipedia|Wikipedia-s]], [[Enciklopedia|enciklopedisë]] së lirë. Ajo filloi më [[12 tetor]] [[2003]] dhe sot përmban '''{{NUMBEROFARTICLES}} artikuj'''. Wikipedia shqip e ka vendin e 70-të në rangun [[Meta]] sipas [[listë]]s së Wikipedia-ve <ref>[[:meta:List of Wikipedias|Lista e Wikipedia-ve]]</ref> dhe vendin e 208-të sipas listës së Wiki-ve më të mëdha.<ref>[[:meta:List of largest wikis|Lista e Wikive më të mëdha]]</ref>
 
== ZhvillimiZ ==
Momentalisht në [[Wikipedia]]-n shqip gjenden [[Speciale:Listusers|{{NUMBEROFUSERS}} përdorues]] të regjistruar, [[Speciale:Listusers/sysop|{{NUMBEROFADMINS}}]] prej tyre janë me titull administrues dhe [[Speciale:Listusers/bureaucrat|tre]] me titull burokrat.
 
Anonymous user