Dallime mes rishikimeve të "Gjergj Kokoshi"

6 bytes added ,  3 vjet më parë
v
ska përmbledhje të redaktimeve
v
v
{{Kutia Politikan|Emri=Gjergj Kokoshi|Figura=|Madhësia e Figurës=230px|Detyra=Ministër i Arsimit|Fillimi i afatit=23 tetor, 1944|Mbarimi i afatit=13 janar, 1946|Paraardhësi=[[Rrok Kolaj]]|Pasardhësi=[[Kostaq Cipo]]|Datëlindja=[[23 janar]], [[1904]]|Vendlindja=[[Shkodra|Shkodë]], [[Perandoria Osmane]]|Datëvdekja=[[20 gusht]], [[1960]]|Vendvdekja=[[Tirana]], [[Republika Popullore e Shqipërisë]]|Kombësia=Shqiptar|Profesioni=arsimtar, nëpunës|Bashkëshortja=|Fëmijë=}}'''Gjergj Kokoshi''' ([[Shkodra|Shkodër]], [[23 janar]] [[1904]] - [[Tirana|Tiranë]], [[20 gusht]] [[1960]]) ka qenë arsimtar dhe ministër i shtetit shqiptar.
 
== Biografia ==
463

edits