Ndryshimi mes inspektimeve të "Përdoruesi diskutim:Zall-herr"

Në vitet '70 u emërua profesor në Universitetin e Tiranës.<ref name=":parlamenti">{{Cite web|url=https://www.parlament.al/deputet/sali-berisha/|title=Prof. dr. Sali Berisha|website=parlament.al}}</ref> Gjatë viteve 1980 - 1990 publikoi libra studimorë, tekste universitare dhe artikuj shkencorë në fushën e kardiologjisë brenda dhe jashtë vendit.<ref name=":kd" />
 
Në vitin [[1986]] u zgjodh anëtar i Komitetit Evropian për Kërkime Mjekësore me qendër në [[Kopenhaga|Kopenhagë]], për kërkimin në shkencat mjekësore.<ref name=":0kd" /> Më [[1989]] iu dha titulli Profesor në Universitetin e Tiranës.<ref name=":parlamenti" />
 
== Referencat ==
463

edits