Dallime mes rishikimeve të "24 Shtator"

7.748 bytes added ,  4 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
(përmirësime teknike, zëvendësova: Gusht → gusht, Shtator → shtator (3), Tetor → tetor, hoqa: <!--interwiki-->, <!-- kategorizim dhe ndëruiki--> duke përdorur AWB)
No edit summary
'''24 shtatori''' është dita e 267-të e [[Kalendari gregorian|kalendarit gregorian]] (dita e 268-t në [[Vit i brishtë|vitin e brishtë]]) - kështu që deri në fund të vitit kanë mbetur edhe 98 ditë.
 
* '''irushja 2, Ëndrrat bëhen realitet'''
* '''Sirena e Vogël 1'''
* '''Sirena e Vogël 2, Kthim në thellësi'''
* '''Sirena e Vogël 3, Fillimi i Arielit'''
* '''E Bukura dhe Bisha'''
* '''Aladini'''
* '''Aladini, Kthimi i Xhafarit'''
* '''Aladini dhe Mbreti i Hajdutëve'''
* '''Përrallat Magjike'''
* '''Mulan 1'''
* '''Mulan 2'''
* '''Pokahontas 1'''
* '''Pokahontas 2'''
* '''Rapanzëll'''
* '''Rebelja'''
* '''Trili'''
* '''Trili dhe Thesari i Humbur'''
* '''Trili dhe Shpëtimi i Madh'''
* '''Trili dhe Sekreti i Krahëve'''
* '''Anastasia'''
* '''Gishtëza'''
* '''Herkuli'''
* '''Tarzani 1'''
* '''Tarzani 2'''
* '''Tarzani dhe Xhejni'''
* '''Mbreti Luan 1'''
* '''Mbreti Luan 2, Mbretëria e Simbës'''
* '''Mbreti Luan 3, Hakuna Matata'''
* '''Për pushime me Timonin dhe Pumbën'''
* '''Për darkë me Timonin dhe Pumbën'''
* '''Kurrizoja i Notre Damit 1'''
* '''Kurrizoja i Notre Damit 2'''
* '''Piter Pan 1'''
* '''Piter Pan 2, Kthim n ishullin Kurrkund'''
* '''101 Dalmatët 1'''
* '''101 Dalmatët 2, Aventura e Peçit në Londër'''
* '''Lili dhe Endacaku'''
* '''Lili dhe Endacaku 2, Qenushi Rebel'''
* '''Dhelpra dhe Qeni 1'''
* '''Dhelpra dhe Qeni 2'''
* '''Vëllai Ari 1'''
* '''Vëllai Ari 2'''
* '''Lilo dhe Stiç 1'''
* '''Liroi dhe Stiç 2'''
* '''Bambi 1'''
* '''Bambi 2'''
* '''Çmenduritë e reja të Perandorit 1'''
* '''Çmenduritë e reja të Perandorit 2'''
* '''Atlantis, Mbretëria e Humbur'''
* '''Atlantis, Kthimi i Milos'''
* '''Libri i Xhunglës 1'''
* '''Libri i Xhunglës 2'''
* '''Bernardi dhe Bianka në Tokën e Kangurëve'''
* '''Pinoku'''
* '''Liza në Botën e Çudirave'''
* '''Dumbo'''
* '''Robin Hud'''
* '''Kazani i Zi'''
* '''Shpata në Gur'''
* '''Shpata magjike Ekskalibur'''
* '''Planeti i Thesarit'''
* '''Oliveri dhe shokët'''
* '''Macet Aristokrate'''
* '''Shtëpia në Fermë'''
* '''Bazil, Miu Detektiv'''
* '''Sekretet e Nimit 1'''
* '''Sekretet e Nimit 2'''
* '''Rrjeta e Sharlotës'''
* '''Aventurat e'''
 
* '''ermë'''
* '''Bazil, Miu Detektiv'''
* '''Sekretet e Nimit 1'''
* '''Sekretet e Nimit 2'''
* '''Rrjeta e Sharlotës'''
 
* '''Princesha Mjellmë 3'''
* '''Krishtlindjet e Princeshës Mjellmë'''
* '''Trompa e mjellmës'''
* '''Të gjithë qentë 1'''
* '''Të gjithë qentë 2'''
* '''Të gjithë qentë 3'''
* '''Fern Gali 1'''
* '''Fern Gali 2'''
* '''Mbreti dhe çarli'''
* '''Karlsoni mbi Çati'''
* '''Bartok Madhështori'''
* '''Pinguini dhe Guraleci'''
* '''Një xhuxh në parkun qendror'''
* '''Edi dhe banda e diellit'''
* '''Toka para kohërave 1'''
* '''Toka para kohërave 2'''
* '''Toka para kohërave 3'''
* '''Toka para kohërave 4'''
* '''Toka para kohërave 5'''
* '''Toka para kohërave 6'''
* '''Bebet Bratz'''
* '''Bebet Bratz shpëtojnë Krishtlindjet'''
* '''Bratz, Mbrëmje shoqesh'''
* '''Bota e Polit'''
* '''Sfungjerbob Pantallonkatrori'''
* '''Finias dhe Ferb në një Dimension tjetër'''
* '''Film për Familjen Praud'''
* '''Barbi dhe Arrëthyesi'''
* nav
* '''Barbi Gishtëza'''
* '''Barbi dhe Shkolla e Princeshave'''
* '''Barbi Një Krisht''' '''lindje e Përkryer 1'''
* '''Barbi Një Histori Sirene 2'''
* '''Barbi e Liqenit të mjellmave'''
* '''Barbi Princesha dhe e Varfëra'''
* '''Barbi në Feritopia'''
* '''Barbi dhe Magjia e Pegasusit'''
* '''Ditari i Barbit'''
* '''Barbi Një Përrallë Mode'''
* '''Barbi dhe Sekreti i Za'''
* '''Barbi dhe 12 Princeshat Balerina'''
* '''Barbi Princesha e ishullit të humbur'''
* '''Barbi Mariposa'''
* '''Barbi dhe Kështjella e Diamanteve'''
* '''Barbi dhe Këngët e Krishtlindjeve'''
* '''Barbi Princesha dhe Popstari'''
* '''Barbi me Këpucë Rozë'''
* '''Barbi Mariposa dhe Zana Princeshë'''
* '''Barbi dhe Motrat e saj në një Përrallë Kuajsh'''
* '''Barbi Princesha e Perlave'''
* '''Na ishin njëherë Krishtlindjet'''
* '''Miushët gjatë Krishtlindjeve'''
* '''Tre Musketjerët'''
* '''Miki dhe Fasulja Magjike'''
* '''Arrat e Mikit'''
* '''Histori të ëmbla'''
* '''Shfaqja e Gufit'''
* '''Xhaxha Patoku dhe Llamba magjike'''
* '''Arushi Puh, aventura më e re'''
* '''Aventurat e shumta të Arushit Puh'''
* '''Shfaqja me maska e Arushit Puh'''
* '''Historia e Derrkucit'''
* '''Filmi i Tigrit'''
* '''Miqtë e mi Tigri dhe Puh, Krishtlindje prej Super-Detektivësh'''
* '''Bolt'''
* '''Rio 1'''
* '''Rio 2'''
* '''Lart'''
* '''Mendjemadhi'''
* '''Përbindëshat kundër Alienve'''
* '''Një Përbindësh në Paris'''
* '''Si të zbutësh një Dragua'''
* '''Shfaqja e Bletës'''
* '''Hotel Transilvania'''
* '''Qofte nga Retë'''
* '''Unë Shpirtkeqi'''
* '''Shrek 1'''
* '''Shrek 2'''
* '''Shrek 3'''
* '''Përgjithmonë Shrek'''
* '''Krishtlindjet e Shrekut'''
* '''Epoka e Akullnajave 1'''
* '''Epoka e Akullnajave 2'''
* '''Epoka e Akullnajave 3'''
* '''Epoka e Akullnajave 4'''
* '''Madagaskar 1'''
* '''Madagaskar 2'''
* '''Madagaskar 3'''
* '''Stina e Gjuetisë 1'''
* '''Stina e Gjuetisë 2'''
* '''Stina e Gjuetisë 3'''
* '''Bota e Lodrave 1'''
* '''Bota e Lodrave 2'''
* '''Bota e Lodrave 3'''
* '''Baz Vitdrita i Kofmandës Yjore'''
* '''Kung Fu Panda 1'''
* '''Kung Fu Panda 2'''
* '''Makinat 1'''
* '''Makinat 2'''
* '''Shimpanzetë e Hapsirës 1'''
* '''Shimpanzetë e Hapsirës 2'''
* '''Këmbë të lutmura 1'''
* '''Këmbë të lutmura 2'''
* '''Komploti i Kësulëkuqes 1'''
* '''Komploti i Kësulëkuqes 2'''
* '''Udhëtimi i mrekullueshëm i Semit 1'''
* '''Udhëtimi i mrekullueshëm i Semit 2'''
* '''Hirushja dhe 007 xhuxhët'''
* '''Borëbardha dhe 007 xhuxhët'''
* '''Legjenda e Rojtarëve, Mbretëria e Gaholës'''
* '''Zambezia'''
* '''Hortoni dhe njerëzit e vegjël'''
* '''Loraksi'''
* '''Piratët, një aventurë e çmendur'''
* '''Në kërkim të Nemos'''
* '''Përbindëshat'''
* '''Fantastikët'''
* '''Rrëfenjë Peshkaqenësh'''
* '''Alfa dhe Omega'''
* '''Romeo dhe Zhulieta'''
* '''Njomeo dhe Zhulieta'''
* '''Krishtlindja e Arturit'''
* '''Rrëfenja e Desperos'''
* '''Ratatui'''
* '''Planeti 51 1'''
* '''Uoll-I'''
* '''Karuseli 2 Magjik'''
* '''Bashkimi i 1 kafshëve'''
* '''Rango 3'''
* '''Takim me Robinsonët'''
* '''Përtej Gardhit'''
* '''Maçoku me Çizme'''
* '''Natyra e Egër'''
* '''Heroi i të gjithëve'''
* '''Milingona Kokëshkëmb'''
* '''Jeta e një Milingone'''
* '''Barriera Koralore'''
* '''Fatlumi Luk 1'''
* '''Fatlumi Luk 2'''
* '''Në Kërkim të Zuzu-së 5'''
* '''Breshka kundër Lepurit'''
* '''Fantastiku Z. Dhelpër'''
* '''Tre Derra dhe një Bebe'''
* '''Valiant, Heroi me pupla'''
* '''Qeni i rrugëve Romeo'''
* '''Niko dhe rruga pë tek Yjet'''
* '''Rudolfi me hundë të kuqe'''
* '''Xhuxha si Birila'''
* '''Xhuxhi i Lumtur'''
* '''Kasperi'''
* '''Garfildi 1'''
* '''Garfildi 2, Përralla e dy Maçokëve'''
* '''Garfildi në Botën e Vërtetë'''
* '''Garfildi dhe Skuadra e Kafshëve'''
* '''Bota e Sërfit'''
* '''I përthithur tutje'''
* '''Igor Kurrizoja'''
* '''Pinoku në vitin 3000'''
* '''Arratisja e Pulave'''
* '''Uollejs dhe Gromit, Mallkimi i Njeriut Lepur'''
* '''Sinbadi, Legjenda e heroit të shtatë Detrave'''
* '''Spirit, Kali i egër'''
* '''Rruga për në El Dorado'''
* '''Princi i Egjiptit'''
* '''Roboti AstroQenushi Kiper'''
* '''Elfi Gordon 1'''
* '''Elfi Gordon 2'''
* '''Breshkat Adoleshente Ninxha'''
* '''Skuadra e Drejtësisë, Dënimi'''
* '''Skuadra e Drejtësisë, Kriza e dy Botëve'''
* '''All Star Superman'''
* '''Supermeni 3kundë Elitës'''
* '''Batman kundër Drakulës'''
* '''Batman, Misteri i Batwoman'''
* '''Batman nën Kapuçin e Kuq'''
* '''Feneri i Gjelbër'''
* '''Njeriu Merimangë 1'''
* '''Njeriu Merimangë 2'''
* '''Hulku'''
* '''He-Man dhe Sekreti i Shpatës'''
* '''Tomi dhe Xherri'''
* '''Tomi dhe Xherri'''
* '''Tomi dhe Xherri'''
* '''Tomi dhe Xherri'''
* '''Tomi dhe Xherri'''
* '''Tomi dhe Xherri'''
* '''Tomi dhe Xherri'''
 
{{Tabelamuajve}}{{Muaj 30|gusht|shtator|tetor}}
Anonymous user