Ndryshimi mes inspektimeve të "Bajram Bubareq"

55 bytes added ,  2 vjet më parë
(Faqe e re: '''Eid Mubarak''' (Arabisht: '''عيد مبارك''') është urim tradicional e muslimanëve që përdoret në festat e Kurban Bajramit dhe Fitër...)
 
 
==Urimet tjera==
Në viset shqiptare përdoret urimi "Bajram Bubareq".
 
Disa vende muslimane përdorin fjalë të tjera për urimin e Fitër dhe Kurban Bajramin, për shembull:
 
Anonymous user