Ndryshimi mes inspektimeve të "Anselmi i Aostës"

small
(përmirësime teknike, zëvendësova: Shkurt → shkurt, Prill → prill duke përdorur AWB)
(small)
==Referencat==
== Lidhje të jashtme ==
* [http://www.filosofico.net/anselmo.htm Anselmi i Aostes: jata, mendimi dhe veprat.<small>Italisht</small>]
* [http://plato.stanford.edu/entries/anselm/ Enciklopedia e filozofisë Stenford rreth Sh. Anselmit.<small>Anglisht</small>]
* [http://www.newadvent.org/cathen/01546a.htm Enciklopedia Katolike:Rikthimi. Sh.Anselmi.<small>Anglisht</small>]
* [http://perso.orange.fr/sos.philosophie/anselme.htm Jeta dhe mendimi i Sh. Anselmit. <small>Frëngjisht</small>]
 
[[Kategoria:Shenjtorë]]