Ndryshimi mes inspektimeve të "Miroslav Krleža"

27 bytes added ,  2 vjet më parë
v
(Faqe e re: thumb '''Mirosllav Krlezha''' ({{Lang-hr|Miroslav Krleža}}, (7 korrik 1893 - 29 dhjetor 1981) ishte një shkrimtar kroat dhe figurë e shquar e jet...)
 
 
{{Biografi-cung}}
 
[[Kategoria:Lindje 1893]]