Ndryshimi mes inspektimeve të "Akile Tasi"

23 bytes added ,  2 vjet më parë
shtim i fotos me Konicen dhe Milin
v
(shtim i fotos me Konicen dhe Milin)
{{Kutia Politikan|Emri=Akile Tasi|Figura=Konicamebashkpuntor.jpg|Madhësia e Figurës=230px|Detyra=Ministër i Kulturës Popullore|Fillimi i afatit=6 shtator|Mbarimi i afatit=25 tetor, 1944|Paraardhësi=[[Mark Gjon Markaj]]|Pasardhësi=[[Sejfulla Malëshova]]|Datëlindja=[[1891]]|Vendlindja=[[Leusë]], [[Perandoria Osmane]]|Datëvdekja=[[30 janar]], [[1961]]|Vendvdekja=[[Tirana]], [[Republika Popullore e Shqipërisë]]|Kombësia=Shqiptar|Profesioni=nëpunës|Bashkëshortja=|Fëmijë=}}'''Akile''' ose '''Arqile Tasi''' ([[Leusë]], [[1891]] - Burgu i Tiranës, [[30 janar]] [[1961]]) ka qenë aktivist i Vatrës, drejtor i Bibliotekës Kombëtare dhe ministër i shtetit shqiptar.
 
== Biografia ==
112

edits