Dallime mes rishikimeve të "Muzika"

146 bytes added ,  5 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
[Redaktim i kontrolluar][redaktim i pashqyrtuar]
v (U kthyen ndryshimet e 46.19.230.6 (diskutimet) në versionin e fundit nga 1l2l3k.)
Etiketa: Rollback
No edit summary
'''Muzika''' është [[arti]] i shprehjes së ndjenjave dhe mendimeve me anë të tingujve. Elementet kryesore të muzikës janë [[toni]] (ku përfshihen [[melodia]] dhe [[harmonia]]), [[ritmi]] (bashkë me konceptet e afërta që janë [[tempo]], [[metri]] dhe [[artikulimi]]), [[dinamika]], si dhe kualiteti zënor.gjithashtu muzika eshte nje nga gjerat me te bukura ne bote, ne boten e muzikes ti ke mundesi te shprehesh veten tende pa u cenuar pa u ndjer keq
 
 
== Shiko edhe... ==
Anonymous user