Ndryshimi mes inspektimeve të "Alfred Moisiu"

8 bytes removed ,  2 vjet më parë
v
ska përmbledhje të redaktimeve
v
{{Kutia Politikan|Emri=Alfred Moisiu|Figura=Alfred Moisiu..jpg|Madhësia e Figurës=330px|Detyra=President i Republikës së Shqipërisë|Fillimi i afatit=24 korrik, 2002|Mbarimi i afatit=20 korrik, 2007|Paraardhësi=[[Rexhep Meidani]]|Pasardhësi=[[Bamir Topi]]|Fillimi i afatit2=18 dhjetor, 1991|Mbarimi i afatit2=13 prill, 1992|Paraardhësi2=<nowiki>[[Perikli Teta]</nowiki>]|Pasardhësi2=[[Safet Zhulali]]|Detyra3=|Fillimi i afatit3=|Mbarimi i afatit3=|Paraardhësi3=|Pasardhësi3=|Fillimi i afatit4=|Mbarimi i afatit4=|Paraardhësi4=|Pasardhësi4=|Fillimi i afatit5=|Mbarimi i afatit5=|Paraardhësi5=|Pasardhësi5=|Fillimi i afatit6=|Mbarimi i afatit6=|Paraardhësi6=|Pasardhësi6=|Datëlindja=[[1 dhjetor]], [[1929]]|Vendlindja=[[Shkodra|Shkodër]], [[Mbretëria Shqiptare 1928–1939]]|Datëvdekja=|Vendvdekja=|Kombësia=Shqiptar|Profesioni=ushtarak|Partia=|Webfaqja=|Detyra2=[[Lista e Ministrave të Punëve të Brendshme të Shqipërisë|Ministër i Punëve të Brendshme të Shqipërisë]]}}
 
'''Alfred Moisiu''' ([[Shkodra|Shkodër]], [[1 dhjetor]] [[1929]]) ka qenë ushtarak karriere, President dhe ministër i Republikës së [[Shqipëria|Shqipërisë]] që nga [[24 qershor]]i i vitit [[2002]] deri më [[24 korrik]] të vitit [[2007]].
112

edits