Ndryshimi mes inspektimeve të "Çakalli"

499 bytes removed ,  2 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
Etiketat: Redaktim nga celulari Redaktim në versionin web nga celulari
Etiketat: Redaktim nga celulari Redaktim në versionin web nga celulari
 
{{Taxobox
| name = Çakalli
| image = Black_Backed_Jackal_Masaai_Mara_April_2008.JPG
| image_width = 250px
| image_caption = Çakall në Masaai Mara
| regnum = [[Animal]]ia
| phylum = [[Chordate|Chordata]]
| classis = [[Mammal]]ia
| ordo = [[Carnivora]]
| familia = [[Canidae]]
| genus = ''[[Canis]]''
| genus_authority = në pjesë
| subdivision_ranks = Llojet
| subdivision =
''Canis aureus''<br />
''Canis adustus'' <br />
''Canis mesomelas''
| range_map = Jackals.png
| range_map_width = 250px
Cakalli eshte nje grabiqar me i vogel se Ujku. Ka qime te kuqerremte dhe ushqehet me ngordhesira.
Ai nxjerr nje angullime te forte. Eshte me i zgjuar se dhelpra.