Ndryshimi mes inspektimeve të "Abdullah pashë Dreni"

+
v (U kthye versioni 1863068 i bërë nga Mulgeci (diskutimet)duhen referenca)
Etiketa: Undo
(+)
'''Abdullah Pashëpashë Dreni''' (1820 ne Gjakove–1878Gjakove – [[6 Shtator|6 shtator]] [[1878]])<ref name=":2">{{Cite book|title=[[Kujtime - Nga fundi i sundimit Osman në Luftën e Vlorës|Kujtime, nga fundi i sundimit osman në Luftën e Vlorës]]|last=Vlora|first=Syrja bej|authorlink=Syrja bej Vlora|publisher=Iceberg|year=2013|origyear=1921-1925|isbn=978-9928-4140-4-5|location=Tiranë|pages=37|trans_title=Osmanlı Sonrası Arnavutluk|translator=[[Ali Asllani]]}}</ref> ka qene nje feudal shqiptar i shekullit te 19 dhe udheheqes ushtarak i perandorise osmane. Dihet te kete marre pjese ne [[Rrethimi i Plevnës|rrethimin e Plevnë]]s
 
[[Kategoria:Lindje 1820]]
[[Kategoria:Njerëz nga Gjakova]]
 
== Biografia ==
 
== Referencat ==
{{cung}}
<references />
122

edits