Dallime mes rishikimeve të "Muzika"

5 bytes removed ,  4 vjet më parë
Refuzoi 2 ndryshimet e fundit të tekstit (nga 46.99.107.221) dhe riktheu rishikimin 1868050 nga Aeternus
No edit summary
Etiketat: Redaktim nga celulari Redaktim në versionin web nga celulari
(Refuzoi 2 ndryshimet e fundit të tekstit (nga 46.99.107.221) dhe riktheu rishikimin 1868050 nga Aeternus)
'''Muzika''' është [[arti]] i shprehjes së ndjenjave dhe mendimeve me anë të tingujve. Elementet kryesore të muzikës janë [[toni]] (ku përfshihen [[melodia]] dhe [[harmonia]]), [[ritmi]] (bashkë me konceptet e afërta që janë [[tempo]], [[metri]] dhe [[artikulimi]]), [[dinamika]], si dhe kualiteti zanorzënor.
 
 
E.H
 
== Shiko edhe... ==