Ndryshimi mes inspektimeve të "Iljaz pashë Çoku"

v
ska përmbledhje të redaktimeve
v
v
[[Skeda:Iljaz_Pasha_Dibra.jpg|lidhje=https://sq.wikipedia.org/wiki/Skeda:Iljaz_Pasha_Dibra.jpg|parapamje|Iliaz Pashë Dibra]]
'''Iljaz pashë Çoku''' i njohur në histori '''Iljaz pashë Dibra''' ([[1812]] - ) ka qenë ushtarak shqiptar i [[Perandoria Osmane|Perandorisë Osmane]] dhe drejtues i mbledhjes së 18 qershorit 1878 ku u firmos Kararnameja e [[Lidhja Shqiptare të Prizrenit|Lidhjes Shqiptare të Prizrenit]] dhe kryetar i komitetit qendror të saj.
 
122

edits