Ndryshimi mes inspektimeve të "Buta"

102 bytes removed ,  2 vjet më parë
v
U kthyen ndryshimet e 46.99.74.209 (diskutimet) në versionin e fundit nga 1l2l3k.
(Shtova permbajtje)
Etiketat: Redaktim nga celulari Redaktim në versionin web nga celulari
v (U kthyen ndryshimet e 46.99.74.209 (diskutimet) në versionin e fundit nga 1l2l3k.)
Etiketa: Rollback
'''Buta''' është një këngëtar i njohur.(Buta)ka qene nje emer perkdheles per Betimin qysh ne femijri.Ai thot se nuk merret me lende narkotike. Buta është njëri prej talenteve me premtues të Repit Kosovar. Njihet gjithashtu për aftësinë e Repit Freestyle. Jeton në Ferizaj dhe emri i vërtetë është Betim Januzaj. Me tekste është marr prej moshës 12 vjeçare. Në Shtator 2010 vendos të mos jetë veç fans i Hip-Hopit, po edhe pjesë e tij. Në intervista të ndryshme ka deklaruar që ndjek hapat e rrymës New School Hip-Hop, pasi ai thotë se u rrit me Artista si Lil Wayne e Future, jo me reperat legjendar Tupac e Biggie. Kënga e tij e parë u publikua në Shtator 2010 dhe titullohej "Guillotine". Prej asaj kohe ai nuk u ndal kurrë.
 
[[Kategoria:Këngëtarë]]