Dallime mes rishikimeve të "Diskutim:Vullnetarët shqiptarë në luftën civile spanjolle"

v
ska përmbledhje të redaktimeve
v
==Mungese shquarse==
Sugjeroj zhvendosje te permbajtjes dhe "redirect" te ketij artikulli te [[Lufta civile spanjolle]]. Lista e vullnetareve nuk ka rendesi dhe shquarsi me vete. Do ishte ekuivalente me thurjen e nje artikulli me listen e vullnetareve muxhahedine qe shkuan ne konfliktin e Kosoves, apo te Shqiptareve qe luftuan me ISIS-in, po as ata s'kane shquarsi per kriteret e wikit. --[[Përdoruesi:1l2l3k|1l2l3k]] ([[Përdoruesi diskutim:1l2l3k|diskutimet]]) 28 qershor 2018 21:30 (CEST)
:Nuk mendoj se duhet të ridrejtohet, por artikulli duhet të zgjerohet (Shiko [[en:Jewish volunteers in the Spanish Civil War|Jewish volunteers in the Spanish Civil War]] dhe [[en:Yugoslav volunteers in the Spanish Civil War|Yugoslav volunteers in the Spanish Civil War]]). Edhe pse krahasimi yt ka vend, shumë nga të rënët në këtë luftë civile janë Heronj sipas ligjit shqiptar në krahasim me muxhahedinët ose luftëtarët e Daeshit.--[[Përdoruesi:AT44|AT44]] ([[Përdoruesi diskutim:AT44|diskutimet]]) 28 qershor 2018 22:17 (CEST)