Dallime mes rishikimeve të "Liqeni i Mitrovicës"

ska përmbledhje të redaktimeve
| referenca =
}}
'''Liqeni i Mitrovicës''' është një liqe artificial i cili ka filluar së ndërtuari në vitin [[2016]] <ref>[http://www.botasot.info/mitrovica-kosova/564127/liqeni-artificial-ne-suhadoll-perfundon-gjate-ketij-viti/ Liqeni artificial në Suhadoll përfundon gjatë këtij viti], 9.08.2016</ref> ndërsa ka përfunduar së ndërtuari në vitin [[2017]]. Liqeni ka gjatësi prej 1.8 kilometra, gjerësi deri në 150 metra dhe thellësi deri në 3 metra. Liqeni i Mitrovicës shtrihet në hapësirën nga fshatimes [[Mitrovicë]]s dhe fshatrave: [[Suhodolli i Poshtëm]]
dhe [[Suhodolli i Epërm]] përgjatë rrjedhës së [[Ibri|lumit Ibër]], nëpër [[Zhabari i Poshtëm|Zhabar të Poshtëm]] e deri në [[Gushaca|Gushacë]] e [[Vinarca e Poshtme|Vinarcë të Poshtme]].<ref>[http://zeri.info/ekonomia/103750/4-5-milione-euro-per-ndertimin-e-liqenit-artificial-ne-mitrovice/ 4,5 milionë euro për ndërtimin e liqenit artificial në Mitrovicë], 18.08.2016.</ref> <ref>[http://gazetaobserver.com/ja-si-duket-liqeni-artificial-ne-mitrovice-video/ Ja si duket liqeni artificial në Mitrovicë (video)],
1.08.2017.</ref>
Anonymous user