Dallime mes rishikimeve të "Henrik Lacaj"

421 bytes added ,  3 vjet më parë
v
ska përmbledhje të redaktimeve
(+)
v
Lindi në Shkodër shkollohet në Kolegjin Saverian të Jezuitëve dhe më tej studimet e larta i vazhdon në Universitetin e [[Padova|Padovës]]. Studimet e larta nuk mundi t'i përfundojë, kthehet në atdhe.
 
Më 1940, së bashku me [[Pashko Geci|Pashko Gecin]] qe ngarkuar si përfaqësues nga ministria e Arsimit për të kryesuar provimet e maturës së liceut [[Illyricum (shkollë)|''Illyricum'']] në Shkodër.<ref>{{Cite book|title=Provinça Françeskane Shqiptare|last=Kurti|first=P. Donat|authorlink=Donat Kurti|publisher=Botime Françeskane|year=2003|origyear=1965|isbn=99927-789-1-1|location=Shkodër|pages=261}}</ref> Më 1942 caktohet drejtor i arsimit të mesëm në Ministrinë e Arsimit.<ref name="EÇ">{{Cite book|title=Jetë e humbun|last=Çoba|first=Ejëll|publisher=Adelprint|year=2012|isbn=978-99956-32-04-5|location=Tiranë|pages=117}}</ref>
 
== Referencat ==
584

edits